Ranking najmodniejszych tynków. Co nałożyć na ściany?

Ranking najmodniejszych tynków. Co nałożyć na ściany?

Tynkowanie ściany stanowi integralną część każdego generalnego remontu, a także budowy domu. Przed właścicielem, oprócz doboru odpowiedniej ekipy lub sprzętu do tynkowania, stoi jeszcze jeden poważny dylemat. Dotyczy on rodzaju tynku, jaki zostanie wykorzystany do wykończenia ściany. Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań jest wykorzystanie tak zwanych tynków dekoracyjnych. Za ich pośrednictwem możemy nadać powierzchni oryginalną strukturę, która sama w sobie będzie stanowiła doskonałe uzupełnienie aranżacji całego wnętrza. Na rynku oferowanych jest kilka różnych modeli tynków dekoracyjnych, a poniżej przedstawione zostały te najmodniejsze.

Tynk strukturalny

To tynk ozdobny, dzięki któremu możemy nadać naszej ścianie interesującą fakturę. Tego typu materiał jest szeroko wykorzystywany we wszystkich wnętrzach w stylu nowoczesnym oraz industrialnym. Tynk strukturalny z łatwością można wykorzystać do osiągnięcia efektu kory drzewa lub starego tynku. Poza doskonałym wyglądem klienci chętnie wybierają tynk strukturalny ze względu na swoją trwałość, elastyczność materiału oraz łatwość nakładania podczas prac tynkarskich.

Tynk betonowy

To podstawa, jeżeli nasze pomieszczenia mają uzyskać surowy, nowoczesny wygląd. Zarówno te loftowe jak i industrialne kochają beton, a ten rodzaj tynku idealnie nada się do tego typu prac. Tynk betonowy jest dostępny w różnych wariantach kolorystycznych. W zależności od naszych potrzeb oraz preferencji mamy możliwość uzyskania jasnego odcieniu betonu wapiennego, tradycyjny beton szary, lub dla miłośników ciemnych pomieszczeń: beton max, który ma bardzo ciemną barwę. Tynki betonowe idealnie nadają się zarówno na ściany jak i sufity, a jego zalety zostały szeroko docenione, dlatego coraz częściej możemy spotkać takie wykończenie ścian również w miejscach użyteczności publicznej.

Tynk trawertyn

Tego typu tynki, ze względu na swoją jasną barwę, wykorzystać możemy w jasnych pomieszczeniach, zaaranżowanych na styl boho. Sam trawertyn jest skałą wapienną, dlatego na rynku można znaleźć rodzaje tego tynku ze specjalnymi wżerami trawertynowymi, które dodatkowo podkreślają zdobnictwo naszej ściany.

Tynk w stylu tapety natryskowej

Tynk natryskowy jest wykonany z akrylu i nadaje się świetnie do wszystkich wnętrz, w których widoczne są jakiekolwiek niedoskonałości jak pęknięcia i nierówności ściany. Nowoczesna technologia pozwoliła na stworzenie preparatu, który po aplikacji doskonale maskuje wszystkie niedociągnięcia, również na suficie.