Agregat tynkarski – jaki kupić? Jak wybrać najlepszy?

Agregat tynkarski – jaki kupić? Jak wybrać najlepszy?

Agregat tynkarski to urządzenie, które jest przeznaczone do nakładania tynku mechanicznie i ciągle. Na rynku można znaleźć różne modele agregatów, które w swoim działaniu wykorzystują suche albo mokre mieszanki.

Jak działa agregat tynkowy?

Podczas działania agregatu mieszanka zostaje rozdrobniona, a później nałożona na wskazaną powierzchnię. Agregaty działają tak dokładnie dzięki zaawansowanej budowie i kilku najważniejszym elementom składowym:

  • mieszarka – ona odpowiada za zmieszanie składników, które stworzą zaprawę,
  • sito – czasem w zaprawie znajdują się elementy, które mogłyby uszkodzić maszynę, dlatego sito odpowiada za ich oddzielanie od reszty,
  • pompa – zwykle posiada przewód, odprowadzający zaprawdę do węża,
  • pistolet/ wąż – odpowiada za nakładanie gotowej zaprawy na powierzchnię,
  • sprężarka – nie jest to obowiązkowy element, znajduje się jedynie w droższych modelach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie agregatów tynkarskich?

Przede wszystkim spośród modeli dostępnych w naszej ofercie warto zdecydować się na agregat tynkarski, który będzie dobrze dostosowany do potrzeb klientów i rodzaju prac. Można wyróżnić m.in. agregaty do klejów, sklepowe, do tynków strukturalnych, wylewek, szpachli akrylowych i zapraw gipsowych. Ważnym parametrem jest także rodzaj sterowania agregatu. Automatyczne nie wymagają praktycznie żadnej pracy ze strony człowieka, natomiast ręczne są znacznie tańsze. Istotna jest też pojemność zbiornika, odległość podawania, a także wydajność i moc. Warto zdecydować się na agregaty tynkarskie Kaleta, które występują w naszej ofercie w kilku modelach. Dobrym rozwiązaniem jest agregat Kaleta 6.

Agregat tynkarskie Kaleta 6

Jest on przeznaczony do nakładania tynków maszynowych, jak np. wapienno – gipsowe czy wylewki samopoziomujące. W zestawie znajduje się pistolet natryskowy, wąż powietrzny i tłoczny, pompa, mieszak, dysza, klucz, czyszczak, piłeczka i złączka. Urządzenie jest bardzo wydajne i działa profesjonalnie, jednak szczegółowe właściwości jak wydajność czy odległość na jaką można podawać zależy od konkretnego rodzaju mieszanki. Dzięki agregatowy tynkarskiemu Kaleta 6 wszelkie prace budowlana będą wykonywanie dużo szybciej i dokładnie. Ponadto można go rozkładać na części i łatwo czyścić.

Agregat tynkarski Kaleta 6 jest jednym z najlepszych produktów dostępnych w naszej ofercie. Planując zakup tego typu urządzenia, z pewnością warto wziąć ten model pod uwagę. Szczególnie jeżeli zakres prac jest dość duży.