Jaki agregat do tynków elewacyjnych?

elewacja z agregatem

Udzielając odpowiedzi na postawione w tytule pytanie, warto podkreślić, że istnieje bardzo dużo możliwości wyboru, jednak – według opinii naszych rzeczoznawców – najlepszym urządzeniem do tynków elewacyjnych jest agregat Kaleta 151. Warto przyjrzeć się nie tylko jego zaletom, ale także parametrom technicznym, ponieważ to one przede wszystkim decydują o wysokiej jakości urządzenia.

Czym charakteryzuje się agregat tynkarski Kaleta 151?

Przeznaczony do wykonywania tynków elewacyjnych agregat Kaleta 151 jest zasilany prądem jednofazowym o mocy 230V. Jego niekwestionowaną zaletą jest zarówno niska waga, jak i kompaktowa budowa. Ma to niebagatelne znaczenie dla ułatwienia pracy, ponieważ pozwala na umieszczenie agregatu na przykład na rusztowaniu.

Agregat tynkarski Kaleta 151 – jak zgodnie twierdzą nasi specjaliści – może mieć z jednej strony standardowe wyposażenie, z drugiej natomiast być wzbogacony o podwyższone parametry techniczne. Warto jednocześnie dodać, że zasięg natrysku tynków elewacyjnych agregatem Kaleta 151 wynosi dwadzieścia metrów.

agregat Kaleta 151

Agregat tynkarski Kaleta 151, a jego standardowe parametry techniczne

Standardowe wyposażenie agregatu można rozpatrywać na przykład w odniesieniu do kompresora oraz lancy, czyli pistoletu natryskowego. Agregat Kaleta 151 został wyposażony w standardzie w kompresor ciśnieniowy z regulacją przepływu powietrza. Jest to niezwykle istotne, ponieważ umożliwia dopasowanie natrysku do rodzaju wykonywanego tynku.

W agregacie Kaleta 151 lanca, czyli pistolet natryskowy wyposażony jest standardowo w wymienne nierdzewne dysze o różnej średnicy. Obroty silnika w agregacie Kaleta 151 regulowane są płynnie za pomocą potencjometru.

Do czego może być stosowany agregat tynkarski Kaleta 151?

Agregat służący do wykonywania tynków elewacyjnych wyróżnia się wszechstronnymi możliwościami wykorzystywania, co z jednej strony decyduje o jego funkcjonalności, z drugiej natomiast świadczy o tym, że jest to urządzenie niezwykle praktyczne i potrzebne.

Za pomocą agregatu tynkarskiego Kaleta 151 można wykonywać następujące prace:

  • Nakładanie szpachli mineralnych oraz akrylowych,
  • Nanoszenie tynków strukturalnych,
  • Nakładanie klejów i powłok wykończeniowych,
  • Nanoszenie systemów ociepleń i zabezpieczeń antyogniowych.

Nie ulega wątpliwości, co potwierdzają nasi specjaliści, że najlepszym urządzeniem do wykonywania tynków elewacyjnych jest agregat tynkarski Kaleta 151. Opisane zalety i parametry techniczne potwierdzają to przekonanie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną specyfikacją naszego agregatu.

Udostępnij na: