Agregat tynkarski, a zużycie prądu

agregat tynkarski prąd

Jest rzeczą oczywistą, że wykonywanie prac budowlanych wiąże się z nieuniknionym ponoszeniem kosztów, jednak ich wysokość – jak zapewniają nasi eksperci – wcale nie osiąga jakiegoś niewyobrażalnego pułapu. Pracujący agregat tynkarski musi być podłączony do prądu, ale nie oznacza to, że otynkowanie na przykład jednorodzinnego domu pochłonie bardzo duże kwoty. Nasi specjaliści zapewniają, że są one znikome w porównaniu z całkowitymi wydatkami przeznaczonymi na budowę domu.

Agregat tynkarski, czyli kilka słów na temat specyfiki jego zadań

Agregaty tynkarskie to wielofunkcyjne urządzenia, które mogą być przeznaczone do wykonywania różnorodnych prac budowlanych. Są wykorzystywane zarówno do mechanicznego nakładania zapraw, jak i do przerobu gotowych klejów bądź tynków.

Jakie rodzaje tynków mogą być nakładane przez agregaty tynkarskie? Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ, jak podkreślają nasi eksperci, mogą one być różnorodne, a do najbardziej znanych i najczęściej stosowanych zalicza się następujące rodzaje tynków:

 • gipsowe,
 • cementowo-wapienne,
 • wapienno-gipsowe,
 • zaprawy murarskie,
 • spoinowe (zbrojące i klejące, płynne jastrychy),
 • cementowe,
 • ocieplające,
 • wapienne.

Jakie czynniki decydują o ilości zużytego prądu przez agregat tynkarski?

Jak wynika z najnowszych analiz przeprowadzonych przez naszych ekspertów na początku warto mocno podkreślić, że zużycie prądu przez agregaty tynkarskie z roku na rok znacznie się obniża. Jest to z jednej strony związane z udoskonalaniem ich parametrów technicznych, z drugiej natomiast z wykorzystywaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

praca przy agregatach

Ile wynosi całkowity koszt otynkowania domu za pomocą agregatu?

Nadszedł czas na podsumowanie rozważań, których analiza została oparta na wypowiedziach naszych specjalistów. Wynika z nich niezbicie, że:

 1. W związku ze zmniejszaniem się z roku na rok zużycia prądu koszt związany z wykorzystywaniem agregatu tynkarskiego w ciągu godziny jego pracy wynosi około 2,4 złotych.
 2. Koszt prądu potrzebny do otynkowania domku jednorodzinnego to około 30 złotych.
 3. W porównaniu z całkowitym kosztem budowy to znikoma kwota.

Biorąc pod uwagę powyższe dane, warto podkreślić, że przy minimalnym zużyciu prądu przez agregat tynkarski korzyści z korzystania z tego urządzenia są znacznie większe, ponieważ tynki są wykonane równomiernie, bezbłędnie, a co najważniejsze, pozwoli to na skrócenie czasu poświęconego na wykonanie prac związanych z otynkowaniem domu.

agregat tynkarski Kaleta

Sprawdź agregaty do tynków marki Kaleta, które zapewniają niskie zużycie prądu.

Udostępnij na: